2.4.2015

O nás

Co děláme????????????????????????????????

• Každý týden máme schůzky
• Jezdíme na dobrodružné výpravy
• Spolupracujeme i s chlapeckými oddíly
• Pořádáme letní tábory
• O jarních prázdninách jezdíme na hory
………………….…a mnoho dalšího!

Proč skautský oddíl?

Snažíme se, aby oddíl nebyl pro holky jen jedním z řady kroužků. Nenaučíme se spolu dokonale keramiku ani hrát na housle, ale mnohem komplexnější dovednosti. Skauting je orientován na hodnoty jako přátelství, nesobeckost, prospěšnost okolí. Díky dostatku vedoucích a důrazu na spolupráci, dobré vztahy a rozvoj vlastní tvořivosti se u nás daří všem dětem, ať už jsou jejich výchozí podmínky jakékoli.


Jak fungujeme?

V oddíle máme vždy tři až čtyři skupinky dětí, v každé je okolo deseti dětí, které vedou 3-4 vedoucí. Takto se jednou za týden odpoledne (obvykle v pátek) po družinkách scházíme na schůzkách v klubovně u metra Budějovická (kde míváme sraz) a přibližně jednou za dva měsíce vyjíždíme na společnou výpravu celého oddílu. Výpravy jsou jak víkendové, tak jednodenní, v prosinci máme besídku se scénkami pro rodiče, o jarních prázdninách jezdíme společně na hory a v létě táboříme přibližně dva týdny v teepkách.
Na schůzkách a akcích hrajeme hry, sportujeme i se učíme nové věci, třeba poznávat zblízka přírodu. Celým programem se snažíme v dětech rozvíjet spolupráci, vlastní tvořivost a hlavně dobré vztahy, aby všichni v oddíle našly dobré kamarády. To je to hlavní.:)

Jsme křesťanský oddíl, ale chodí k nám běžně i nevěřící děti.

Spolupracujeme se třemi chlapeckými oddíly, které jsou s námi propojeny přes mnohé sourozence. Schůzky i akce se kvůli rodinám snažíme sladit na stejný čas, několikrát ročně jedeme na výpravy i společně. Ozvěte se nám, rády vám předáme kontakt!